Potlač textilu

1 Priama sieťotlač na textil

tlačová technológia

Najčastejšie využívaná tlačová technológia vhodná predovšetkým pre hladký textil (tričká, mikiny, polokošele). Ponúkame možnosť tlače až 12 priamymi farbami do maximálneho formátu tlačeného motívu 44 x 55 cm. Presný farebný odtieň dokážeme definovať podľa vzorníka Pantone.

Tlač sa realizuje priamo do textilných vlákien. Najčastejšie touto technológiou tlačíme firemné logá. Vo vyšších nákladoch dokážeme tlačiť takmer akúkoľvek grafiku, vrátane plnofarebných fotorealistických motívov.

Výsledná potlač je vysoko trvanlivá a farebne stála. Vďaka tomu je textil opatrený priamou potlačou vhodný pre časté nosenie a pranie.

Vieme vytvoriť aj produkt, ktorým sa na prvý pohľad odlíšite od konkurencie. Ponúkame tlač špeciálnymi farbami (UV, fluo, metalické, fosforové, vodné, discharge) a predovšetkým širokú škálu tlačových efektov. Tlač metalickou zlatou a striebornou farbou je samozrejmosťou.

Výhody priamej tlače:

Nevýhody priamej tlače:

Minimálne množstvo:

Vhodné produkty pre potlač:

Odporúčaná teplota prania:

Cenu potlače výrazne ovplyvňuje:

Mali by ste vedieť:

Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.1) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.2) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.3) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.4) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.5) Potisk textilu přímým sítotiskem (foto č.6)
 

2 Prenosová sieťotlač na textil

tlačová technológia

Tlačová technológia vhodná predovšetkým pri tlači na problematické a štruktúrované materiály, u ktorých nie je možná priama sieťotlač (košele, bundy, čiapky, tašky).

Tlač sa realizuje na prenosový papier, tlačený motív sa následne prenáša na textilný výrobok pod vysokou teplotou. Vďaka prenosu na papier dokážeme docieliť vysokej presnosti sútlače, preto je prenosová sieťotlač vhodná aj pre niektoré technologicky zložité zákazky.

Výsledná potlač je farebne mierne lepšia a sýtejšia ako priama sieťotlač. Životnosť potlače je naopak mierne nižšia.

Výhody prenosovej tlače:

Nevýhody prenosovej tlače:

Minimálne množstvo:

Vhodné produkty pre potlač:

Odporúčaná teplota prania:

Cenu potlače výrazne ovplyvňuje:

Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.1) Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.2) Potisk textilu přenosovým sítotiskem (foto č.3)
 

3 Priama digitálna potlač textilu

tlačová technológia

Tlačová technológia, ktorá dopĺňa naše možnosti veľkoobjemovej sieťotlače. Tlač je možná iba na bavlnené materiály alebo prímesi (tričká, polokošele, niektoré mikiny). Bez nutnosti špeciálnej tlačovej prípravy dokážeme tlačiť plnofarebnú grafiku už vo veľmi nízkych nákladoch. Maximálny formát tlače je 35 x 40 cm. Tlač prebieha v režime CMYK vo vysokom rozlíšení.

Farba sa nanáša priamo do textilných vlákien. Digitálne dokážeme natlačiť ľubovoľnú grafiku. Najčastejšie touto technológiou tlačíme farebne zložité motívy v malých nákladoch, u ktorých sa cenovo neoplatí realizácia sieťotlačou.

Výsledná potlač je farebne stabilná a malonákladovo ide o najmodernejšiu a najtrvanlivejšiu metódu potlače. Oproti sieťotlači je však životnosť nižšia a nedá sa dodržať presný farebný odtieň podľa predlohy.

Upozornenie: pri tlači na tmavý textil môže v okolí potlače vzniknúť viditeľný okraj v dôsledku podtlače penetračnou bázou. Tento okraj úplne zmizne pri prvom vypraní.

Výhody digitálnej tlače:

Nevýhody digitálnej tlače:

Minimálne množstvo:

Vhodné produkty pre potlač:

Odporúčaná teplota prania:

Cenu potlače výrazne ovplyvňuje:

Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.1)Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.2)Potisk textilu přímým digitálním potiskem (foto č.3)